Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Welzijn ook voor dieren

Welzijn ook voor dieren
Lokaal @ Vlaams Belang

Het aantal aangiften van dierenleed is de afgelopen jaren sterk toegenomen. In de tweede helft van 2014 werden in Vlaanderen gemiddeld per maand 160 aan dierenwelzijn gerelateerde feiten gemeld. In 2015 nam dat aantal toe naar bijna 300 gemiddeld per maand. 2016 klokte af op 4491 of meer dan 370 gemiddeld per maand. Lang niet elke melding leidt effectief tot een proces-verbaal. Sommige aangiften maken deel uit van een burenruzie of mensen schatten de toestand verkeerd in, maar het aantal processen-verbaal steeg in 2016 voor heel het land toch met zo’n 10%. (Het Nieuwsblad, 23-9-2017 aan de hand van cijfers statbel)).

Ook in Stabroek wil het Vlaams Belang een strenge aanpak van dierenmishandeling en dierenverwaarlozing en zowel een beter toezicht op de naleving van de wetgeving op het dierenwelzijn als bij overtreding een consequente bestraffing.

  • Het kweken van huisdieren moet streng worden gereglementeerd.
  • De handel van in ongunstige omstandigheden gefokte gezelschapsdieren, vaak uit Oost-Europa geïmporteerd, moet krachtig worden aangepakt.
  • Om het zwerfkattenprobleem in te dijken moet onze gemeente een sterilisatiecampagne opzetten en katteneigenaars aanmoedigen hun huiskat te laten steriliseren.
  • We sporen ook aan dat wanneer onze gemeente of derden een manifestatie wil afsluiten met vuurwerk, ze kiezen voor geluidsarm vuurwerk.
  • In ieder provinciaal parket moet een magistraat worden aangeduid als aanspreekpunt en deskundige.

In de zin van de partij pleiten we ervoor dat in Stabroek een dienst dierenwelzijn zou worden opgericht. Deze dienst moet beschikken over een eigen meldpunt. Bovendien dient in politiezone-Noord minstens een inspecteur te worden opgeleid tot een deskundige inzake dierenwelzijn zodat effectief processen-verbaal worden opgesteld die leiden tot gerechtelijke vervolging of een gemeenschappelijke administratieve sanctie (GAS).