Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Vlaams Belang organiseert protestactie tegen cordon sanitaire voor gemeenteraad

Vlaams Belang organiseert protestactie tegen cordon sanitaire voor gemeenteraad
Lokaal @ Vlaams Belang

https://www.gva.be/cnt/dmf20181023_03865580/vlaams...

Tijdens de bestuursvergadering van 18 oktober is er beslist om een protestactie te ondernemen tegen het cordon sanitaire voor de eerstvolgende gemeenteraad.

Initiatiefnemer Jef Leffelaer schreef deze persmededeling;

Een week na de gemeenteraadsverkiezingen en als de 2de grootste partij in onze gemeente met 2542 stemmen van onze inwoners die ons het vertrouwen hebben geschonken willen wij dit even kwijt; De 2 V partijen zouden een rustige stabiele meerderheid hebben kunnen vormen. Helaas wensten N-VA terug in zee te gaan met zijn oude coalitiepartner die verloren heeft. De ondemocratische maatregel van deze meerderheid die vanuit de ivoren torens in Bussel wordt opgelegd en vooral door hun Nationale voorzitters nog eens benadrukt is. Het is verwerpelijk en zet 2542 mensen buiten spel in onze gemeente, we zullen dan ook een krachtige oppositie voeren. Op de eerst komende gemeenteraad van 22 oktober 2018 zullen wij als afdeling dit op een ludieke wijze laten horen!

Tevens bent u, de plaatselijke pers hiervoor uitgenodigd.

Met Vlaams Nationale groeten,

gemeenteraadslid Jef Leffelaer .

Met een vrij grote groep leden, sympathisanten en verkozenen zijn we naar de gemeenteraad getrokken om onze actie te volbrengen. Bij de opening van de gemeenteraad, na de vraag of er vragen zijn vanuit het publiek stond lijsttrekker Manuel Elst op, net zoals heel de delegatie Vlaams Belangers met een pamflet naar de gemeenteraadsleden en ander publiek gericht. (zie foto).

Manuel Elst zei het volgende;

2542 kiezers uit onze gemeente worden door U mr. De burgemeester, de N-VA en de CD&V aan de kant geschoven en de mond gesnoerd.

U vindt dat het Vlaams Belang ondemocratisch is… maar u vind zichzelf democratisch???

Wij Vlaams belang respecteren iedere kiezer, wij hebben gezien dat de kiezer gekozen heeft voor échte verandering, MET Vlaams Belang in een coalitie want Vlaams Belang is de grootste overwinnaar van deze verkiezingen en 2 de grootste partij in Stabroek.

Maar U zegt, wij doen gewoon verder…zonder rekening te houden met wat de kiezer écht wil.

Maar u vindt zichzelf democratisch?

Wij beloven constructief mee te werken aan goede projecten en zullen zelf ook terug met voorstellen komen die de belangen van de Stabroekenaren primeren.

Daarnaast zijn wij genoodzaakt om de komende 6 jaar een krachtige oppositie te voeren doordat het door jullie te blijven handhaven van het meest ondemocratisch en voorbijgestreefd systeem, het cordon sanitair.

Daarom deze ludieke pamflet actie om u en de kiezer duidelijk te maken dat wij Vlaams Belang niet degene zijn, die zoals jullie ons graag noemen, een ondemocratische partij !

Maar wel jullie !

https://www.gva.be/cnt/dmf20181023_03865580/vlaams...